• Autor: Beta

• 14. jul 2013.

• 15:46

• Izvor: Beta

Posle Emira Bekrića, još jednu zlatnu medalju za Srbiju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tampereu osvojila i sjajna Amela Terzić u trci na 1.500 metara!

Srpska atletičarka Amela Terzić osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u u Tampereu.

Amela Terzić je stazu pretrčala za četiri minuta, pet sekundi i 69 stotinki, što je njen novi lični rekord, nacionalni rekord i rekord šampionata.

Tim rezultatom ona je ispunila i normu za Svetsko prvenstvo koje će se održati u Moskvi od 10. do 18. avgusta.

Amela Terzić je tako osvojila svoju 10. medalju na najvećim evropskim i svetskim takmičenjima, a prvakinja kontinenta postala je četvrti put.

Ona je popravila rekord Srbije za 79 stotinki, pošto prethodno najbolje vreme Marine Munća iznosilo četiri minuta, šest sekundi i 48 stotinki.

Drugo mesto i srebrnu medalju na današnjoj trci osvojila je Nemica Korina Harer (4:07.71), dok je bronza pripala Lori Mair iz Velike Britanije (4:08.19).