Dominacija Amerikanaca, osvojili zlata na 800 i 200 metara i u skoku s motkom

Autor: Beta Beta
utorak 01.10.2019.
23:35
Izvor: Beta

Američki atletičar Donovan Brejzer osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 800 metara na Svetskom prvenstvu u Dohi.

EPA-EFE/ALI HAIDER

Manje od 24 sata nakon što je Alberto Salazar suspendovan na četiri godine zbog kršenja doping pravila, atletičar kojeg je trenirao okitio se zlatom na šampionatu sveta.

Brejzer je trku završio za 1:42,34 što je novi rekord svetskih prvenstava.

Amel Tuka iz Bosne i Hercegovine osvojio je srebrnu medalju (1:43,47), dok je Kenijac Ferguson Čerijot Rotič osvojio bronzu (1:43,82).

Amerikanac Noa Lajls nije dozvolio iznenađenje u finalu trke na 200 metara, pošto je trijumfovao rezultatom 19,83 sekunde.

Kanađanin Andre de Gras (19,95) okitio se srebrom, dok je se na pobedničko postolje popeo i Aleks Kinones iz Ekvadora (19,98).

Slavlje Amerikanaca upotpunio je i Sem Kendriks koji je odbranio titulu prvaka sveta u skoku s motkom. On je slavio skokom od 5,97 metara.

Šveđanin Armand Duplantis osvojio je srebro, dok je bronza pripala Poljaku Pjotru Liseku.

Zlatnu medalju u bacanju koplja osvojila je Australijanka Kelsi Li Barber. Ona je u poslednjoj seriji bacila koplje 66,56 metara i taj rezultat joj je doneo najsjanije odličje.

Srebrna i bronzana medalja pripale su Kinsinjama. Liu Šijing je osvojila srebro, a Lu Huejhuej bronzu.