Bolt je najbrži čovek na planeti i ove godine!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 23. avgust 2015.

• 15:21

Sjajni Jusein Bolt je i ove godine osvojio Svetsko prvenstvo u atletici na 100 metara pošto je slavio rezultatom 9,79.

Na Svetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Pekingu najzanimljivije je bilo takmičenje na 100 metara, a najbrži čovek i ove godine je Jusein Bolt koji je trku završio sa 9,79 i tako izvojevao jednu od najvećih pobeda u svojoj karijeri.

Devet atletičara su bili u samom finalu, Bolt je, u neku ruku, bio na svom terenu, mestu gde je trčao 9,69. Ipak, ove godine je imao veliku konkurenciju, očekivala se nikada neizvesnija trka u ovoj atletskoj disciplini.

Iako u svojoj 29. godini Jusein Bolt je ponovo dokazao da se radi o jednom od najvećih sportista svih vremena, i iako je po nekom svom običaju imao nešto slabiji start uspeo je da izbije na prvu poziciju na 20 metara do kraja i da slavi ispred Džastina Getlina koji je imao vreme od 9,80.

Mladi Trajvon Bromel je uzeo bronzanu medalju na ovom takmičenju.