Svetski broj jedan. Aktuelni svetski šampion. Više od 100 nedelja na prvom mestu svetske rang liste. Osvajač deset rangirnih titula. Osvajač trofeja “Tripl krune“. Mark Selbi.  Rođen 1983. godine u Lesteru, postao profesionalac kada je napunio 16 godina. Ujedno, taj momenat u životu Marka Selbija je važan i zbog još jedne stvari.

saznaj više
Džad Tramp osvajač Players Championshipa !

• ponedeljak, 13.03.2017

• 0

U finalnom meču na Players Championship turniru koji se ove godine održao u Velsu, Džad Tramp je u finalu savladao Marka Fua rezultatom 10:8 i tako osvojio svoju sedmu rangirnu titulu u karijeri. Ujedno ovo je Trampu bio i drugi rangirni trofej u ovoj sezoni nakon osvajanja European Masters turnira u Bukureštu.

saznaj više
Titula na Gibraltar Open turniru pripala Šonu Marfiju

• ponedeljak, 06.03.2017

• 0

Završen je još jedan rangirni turnir. Prethodna 3 dana ljubitelji snukera su imali priliku da gledaju najbolje igrače kako se nadmeću za trofej na Gibraltar Open turniru. U finalu Šon Marfi je savladao Džada Trampa rezultatom 4:2

saznaj više
Entoni Mekgil osvajač Shoot Out turnira

• ponedeljak, 27.02.2017

• 0

U Votfordu je prethodne sedmice održan jedan vrlo zanimljiv turnir . Shoot Out je od ove sezone svrstan u red rangirnih turnira, a način na koji se takmičari nadmeću na njemu za pobednički pehar je vrlo interesantan.

saznaj više
Stjuart Bingam osvajač Welsh Open turnira

• ponedeljak, 20.02.2017

• 0

Sjajno finale na turniru u Kardifu. Drugi protiv četvrtog igrača sveta. Stjuart Bingam protiv Džada Trampa. Na kraju stariji Englez uspeva da dođe do svog prvog  trofeja posle 21-og meseca i osvajanja Svetskog prvenstva. Rezultat 9:8 za Stjuarta Bingama.

saznaj više
SNUKER: ODLIČAN, PET

• utorak, 14.02.2017

• 0

Dominacija Marka Stoilkovića u nacionalnom snuker šampionatu se nastavlja. Srpski broj jedan trijumfovao je peti put zaredom ove sezone u „Viva travel  Snuker prvenstvu Srbije“.

saznaj više
Beri Hokins osvajač Gran Pri turnira u Prestonu

• 0

Odličan finalni meč na Gran Pri turniru ove sezone imali su prilike da gledaju ljubitelji snukera. Beri Hokins je pobedio Rajana Deja rezultatom 10:7. Hokins je ovim trijumfom uspeo da se domogne treće rangirne titule u karijeri.

saznaj više
Titula za „Šerifa“ u Nemačkoj

• utorak, 07.02.2017

• 0

Entoni Hamilton je uspeo da osvoji svoj prvi rangirni turir u 26 godina dugoj profesionalnoj karijeri. U finalu German Masters turnira koji se održao u Berlinu, Hamilton je savladao Alija Kartera sa 9:6.

saznaj više
Džad Tramp - Zadovoljan sam svojom formom

• utorak, 31.01.2017

• 0

Džad Tramp veruje da je on u ovom trenutku igrač sa najkonstantnijom formom u sezoni 2016/17 i da bi seriju dobrih rezultata mogao da nastavi na Grand Priju koji se odigrava u Prestonu od 6-og do 12-og februara.

saznaj više
Četvrta uzastopna pobeda Marka Stoilkovića

• petak, 27.01.2017

• 0

Drugi deo sezone 2016/17 „Viva travel Snuker prvenstva Srbije“ počeo je petim rangirnim turnirom koji je prethodnog vikenda održan, po prvi put, na dve lokacije. Najveći deo mečeva glavnog žreba u kojem je učestvovalo rekordnih 38 igrača, odigran je u „Snuker klubu Beograd“ dok je u vidu promocije sporta, finale održano u Novim banovcima u bilijar i snuker klubu „The last drop“.

saznaj više
U prvom  polufinalu Mastersa u Londonu sastaće se Marko Fu i Roni O’Saliven

U prvom polufinalu Mastersa u Londonu sastaće se Marko Fu i Roni O’Saliven

• petak, 20.01.2017

• 1

Marko Fu je sjajnom igrom u meču 1/4 finala savladao Marka Alena rezultatom 6:2. Može se reći da momak iz Hong Konga igra svoj najbolji snuker u karijeri, prvo osvojivši Scottish Open prethodnog meseca , da bi taj sjajni niz partija nastavio i u Londonu na Mastersu. Osmi igrač sveta napravio je četiri trocifrena brejka i još devet brejkova sa preko 50 poena u svoja dva meča na ovom turniru.