Autor: Beta Beta
nedelja 07.12.2014.
07:50
Izvor: Beta

Austrijski skijaš Hanes Rajhelt trijumfovao je danas u drugom superveleslalomu sezone u okviru Svetskog kupa u američkom Biver Kriku.

gofinland.org

Rajhelt je trku superveleslaloma završio za minut, 12 sekundi i 78 stotinki, te je tako došao do prve pobede u sezoni.

Drugo mesto zauzeo je Norvežanin Kjetil Jansrud sa 52 stotinke zaostatka, dok je Francuz Aleksis Pinturol zaostajao 62 stotinke, pa je trku tako završio na trećem mestu.

Italijan Peter Fil zauzeo je četvrto mesto, dok je njegov sunarodnik Dominik Paris peti.

U poretku superveleslaloma na liderskom mestu je Jansrud sa 180 bodova, a prati ga Rajhelt sa 140, dok je Paris treći sa 105.

U generalnom plasmanu ubedljivo vodi Jansrud sa 396 bodova, a prati ga Paris sa 205, dok je Rajhelt treći sa 101 bodom.

Takmičenje u Svetskom kupu nastaviće se sutra u Biver Kriku, a start prve trke veleslaloma zakazan je za 17.45.