Autor: Beta Beta
nedelja 15.02.2015.
19:06
Izvor: Beta

Nemački takmičar Zeverin Frojnd pobednik je nedeljnog takmičenja u ski letovima u okviru Svetskog kupa održanog u norveškom Vikersundu, dok je domaći takmičar Anders Fanemel postavio novi svetski rekord.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Frojnd je letovima od 237,5 i 245 metara, odnosno sa 436,7 bodova, došao do pete pobede u sezoni.

Fanemel je dan pošto je Slovenac Peter Prevc leteo 250 metara i postavio svetski rekord, oborio taj rezultat i postavio novi, koji sada iznosi 251,5 metara.

Norvežanin je ovaj rezultat ostvario u prvoj seriji, dok je u drugoj seriji podbacio i sleteo na 202 metra, te tako sa ukupno 394 boda osvojio drugo mesto.

Treće mesto zauzeo je Norvežanin Andre Johan Forfang, kome je to prvi izlazak na podijum u karijeri. On je osvojio 374,6 bodova, pošto je ostvario letove od 214 i 219 metara.

Organizatori su posle nastupa Fanemela u prvoj seriji skratili zaletište sa sedmog na šesto, pa su preostali takmičari imali teži zadatak da nadmaše njegov rezultat.

Lider u generalnom plasmanu, Prevc, u prvoj seriji leteo je 217 metara, što je bilo dovoljnoa četvrto mesto, ali je u drugoj imao dosta problema sa bočnim udarima vetra, pa je skočio samo 110 metara, te je takmičenje završio na 16. mestu sa 246,9 bodova.

U poretku Svetskog kupa prvi je Prevc sa 1.265 bodova, drugi je Austrijanac Štefan Kraft sa 1.208, dok je treći Frojnd sa 1.163.

Frojnd u poretku ski letova zauzima prvo mesto sa 250 bodova, drugi je Prevc sa 165, dok je Fanemel treći sa 160.

Narednog vikenda u švedskom Falunu počinje Svetsko prvenstvo u ski skokovima, dok će sledeće takmičenje u okviru Svetskog kupa održati 7. marta u finskom Lahtiju.