Partizan ŠAMPION!

nedelja 20.03.2016.
20:08

Večerašnjom pobedom nad Crvenom zvezdom, trećom u finalnoj seriji plej-ofa, crno-beli osvojili šampionsku titulu!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Hokejaši Partizana osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto su u četvrtoj utakmici finala plej-ofa savladali Crvenu zvezdu sa 3:2, i to u produžetku, zlatnim golom Dimitrija Filipovića.

U regularnom toku meča, rezultat je bio 2:2.

Bila je ovo četvrta utakmica finalne serije plej-ofa koju je Partizan dobio sa 3:1 u pobedama, dovoljno za 20. titulu prvaka u klupskoj istoriji.

Prva trećina večerašnjeg meča protekla je bez golova, a na prvi pogodak čekalo se do 40. minuta utakmice, tokom druge trećine, kada je Crvena zvezda povela golom Nikole Kerezovića - 0:1.

Tim rezultatom se ušlo u treću deonicu, a posle samo tri minuta igre Partizan je stigao do izjednačenja golom Antona Žukova - 1:1.

Deset minuta kasnije, prava bravura maestralnog Jevgenija Vlasova, koji je napravio slalom na ledu i onda na najlepši način završio svoju solo-akciju za potpuni preokret -
2:1 za Partizan!

Ipak, na minut i po pre kraja regularnog toka meča, Dmitri Markelov je Zvezdi vratio nadu, doneo joj je izjednačenje na 2:2 posle čega je meč ušao u produžetak.

Igralo se do ''zlatnog gola'', a postigao ga je Dimitrije Filipović, koji je skrenuo pak u mrežu, posle pokušaja Milovanovića - 3:2 za Partizan i odmah je počelo šampionsko slavlje crno-belih sa njihovim navijačima.