Autor: Beta Beta
subota 06.12.2014.
01:35
Izvor: Beta

Norveški skijaš Kjetil Jansrud pobednik je današnje trke spusta u američkom Biver Kriku, dok je drugo mesto zauzeo Švajcarac Beat Fojc.

fis-ski.com
fis-ski.com

Jansrud je trku završio u vremenu od jedan minut, 40 sekundi i 17 stotinki, pa je tako došao do druge pobede u sezoni.

Fojc, koji je startovao s rednim brojem 25, se posle dve sezone našao na pobedničkom postolju, a za pobednikom je zaostajao 54 stotinke.

Treće mesto zauzeo je Amerikanac Stiven Najman, koji je za Fojcom zaostajao samo dve stotinke.

Italijanski skijaš Dominik Paris zauzeo je četvrto mesto, dok se na petom našao Amerikanac Trevis Ganjon.

Prvu desetoricu kompletirali su Francuz Giljermo Faje, Austrijanci Maks Franc, Hanes Rajhelt, Matijas Majer i Italijan Verner Hil.

U poretku spusta na liderskom mestu nalazi se Jansrud sa maksimalnih 200 poena, dok se na deobi drugog mesta nalaze Faje i Fojc sa po 120 poena.

Norveški skijaš, Jansrud, lider je i generalnog plasmana sa 316 bodova, dok je drugi Austrijanac Marsel Hiršer sa 180, dok je Paris treći sa 160.

Takmičenje u Svetskom kupu nastaviće se sutra u Biver Kriku, kada je od 19.00 po srednjeevropskom vremenu na programu takmičenje u superveleslalomu.