Erik Gej svetski prvak u superveleslalomu!

Autor: Beta Beta
sreda 08.02.2017.
15:53
Izvor: Beta

Kanadski skijaš Erik Gej osvojio je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu u Sen Moricu.

Beta/Jean-Christophe Bott/Keystone via AP

Gej je do druge zlatne medalje na šampionatima sveta u karijeri došao u vremenu od minut, 25 sekundi i 38 stotinki.

Ovaj 35-godišnji Kanadjanin je trku završio ispred glavnog favorita Norvežanina Kjetila Jansruda, koji je zaostajao 45 stotinki, dok je bronzano odličje osvojio takodje Kanadjanin Manuel Ozborn-Paradi sa 51 stotinkom zaostatka.

Četvrto mesto sa 54 stotinke zaostatka zauzeo je Aleksander Amodt Kilde, a na petom mestu našao se Austrijanac Vinsent Krihmajr koji je bio 88 stotinki iza pobednika.

Prvu desetoricu kompletirali su Francuz Aleksis Pinturo, Nemac Andreas Sander, Švajcarac Karlos Janka, Italijan Dominik Paris i još jedan Austrijanac Hanes Rajhelt.

Srpski skijaš Marko Stevović zauzeo je 45. mesto sa 7,55 sekundi zaostatka, dok Marko Vukićević nije uspeo da završi trku.

Na Svetskom prvenstvu u švajcarskom Sen Moricu u subotu će se održati takmičenje u spustu.