Autor: Beta Beta
petak 28.11.2014.
19:29
Izvor: Beta

Švajcarski ski skakač Simon Aman pobedio je na takmičenju Svetskog kupa u finskom Kusamu, ispred Japanaca Daikija Ita i Norijakija Kasaija.

Beta/AP Photo/Jens Meyer

Aman je do prve pobede u sezoni, a 22. u karijeri, došao skokovima od 139,5 i 142 metara, te je tako osvojio ukupno 284,1 poen.

Drugoplasirani Ito je za Amanom zaostajao osam bodova, pošto je ostvario skokove od 138 i 137,5 metara.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja sa 270,5 bodova našao se 42-godišnji Kasai, koji je posle prve serije (131 metar) bio na petom mestu, ali je zahvaljujući dobrim vremenskim uslovima i skokom od 136,5 metara u drugoj seriji napredovao za dve pozcije.

Četvrto mesto zauzeo je Austrijanac Andreas Kefler, koji je osvojio 267,6 bodova, pošto je ostvario skokove od 144,5 i 137 metara, a na petom mestu našao se njegov sunarodnik Mihael Hajbok sa 263,8 bodova, odnosno skokovima od 132 i 131,5 metar.

Prvu destoricu kompletirali su Norvežanin Anders Fanemel, Nemac Zeverin Frojnd, Finac Lauri Asikainen, Slovenac Peter Prevc i Čeh Roman Kudelka.

U generalnom plasmanu Aman je prvi sa 136 bodova, drugi je Kudelka sa 126, Austrijanac Štefan Kraft i Kasai zauzimaju treće mesto sa po 100 bodova, dok je na petom Fanemel sa 90 bodova.

Takmičenje u Svetskom kupu nastavlja se sutra, kada će se od 16.00 takmičari takođe nadmetati u Kusamu.