ponedeljak 28.11.2016.
12:45

Ovog derbija se navijači Partizana veoma rado sećaju. Prošlo je tačno sedam godina od tada, a čovek odluke bio je Brazilac Kleo koji je svojom majstorijom protiv bivšeg kluba zauvek ušao u srca ''Grobara''.

Beta/Miloš Miškov/Ev

Radi se o 137. prvenstvenom večitom derbiju, odigranom 28. novembra 2009. na Marakani, kada je Partizan savladao Crvenu zvezdu rezultatom 2-1.

Partizan
je poveo već u četvrtom minutu meča golom Lamina Dijare, a u finišu prvog poluvremena Zvezda je izjednačila autogolom Srđe Kneževića.

Defanzivac Partizana je posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu i isključen jer je nagazio napadača Crvene zvezde Dejana Lekića koji je ležao na zemlji.

Ali, i pored toga što je imao igrača manje, Partizan je u 61. minutu stigao do pobede majstorskim pogotkom Klea.

''Večiti rivali'' su u 137. derbiju nastupili u sledećim sastavima:

C. zvezda: Stamenković, Ninkov, Đorđević, Vilotić, Ignjatijević, Isah (Blažić), Savio, Bogdanović, Jevtić, Perović (Kadu), Lekić. Trener: Vladimir Petrović.

Partizan: Božović, Knežević, Đorđević, Krstajić, Lomić, Petrović, Fejsa, Ljajić (Tomić), Moreira, Kleo (Vašington), Dijara (Jovanović). Trener: Goran Stevanović.