Godišnjica magije "Letećeg Holanđanina"

Autor: Boban Filipović
subota 13.06.2015.
17:54

Na današnji dan pre tačno godinu dana Robin van Persi je postigao jedan od najlepših golova u istoriji Svetskih prvenstava.

Beta/AP Photo/Bernat Armangue

Bila je to repriza finala Mondijala iz Južne Afrike 2010, Španija i Holandija su tog 13. juna 2014. godine delile megdan u prvom kolu grupne faze Svetskog kupa u Brazilu.

Tada aktuleni šampion je poveo golom Ćabija Alonsa iz penala, 'Furija' je dominirala, David Silva nije iskoristio jedan zicer kada se našao oči u oči sa Cielsenom, golman Ajaksa je prozreo njegovu nameru da ga lobije, a onda je u finišu prvog poluvremena sevnula strašna kontra 'Oranja'.

Dejli Bling je dubinskom loptom tražio Robina Van Persija, ovaj zaplivao u vazduhu i na spektakularan način zatresao mrežu Ikera Kasiljasa, koji je ostao skamenjen.

Koliko je ova golčina pozitivno uticala na Holanđane najboje svedoči podatak da su puleni Luja Van Gala u nastavku utakmice odigranoj u Baiji postigli još četiri gola (završeno 5:1) čime su Španci totalno izbačeni iz koloseka i završili učešće već u grupnoj fazi.