Dogodilo se na današnji dan - Ronaldinjova "špicarajka" na "Stamford Bridžu"

Autor: Boban Filipović
sreda 08.03.2017.
18:01

Legendarni sudija Pjerluiđi Kolina je napisao u svojoj autobiografiji da je to bio najbolji gol koji je uživo video svojim očima...

fcbarcelona.com

Bilo je to 8. marta 2005. godine u Londonu...

Revanš 1/8 finala Lige šampiona, Rajkardova Barsa je došla na megdan Murinjovom Čelsiju. U prvom meču na "Nou Kampu" bilo je 2:1 za Katalonce.

'Plavci' nisu mogli da zamisle bolji strat utakmice, već posle nepunih 20 minuta igre su vodili 3:0.

Golove su dali Eidur Gudjonsen, Frank Lampard i Demijan Daf. Veliki doprinos u ovom 'blic krigu' dao je i naš bivši reprezenativac Mateja Kežman, koji je bio asistent kod prvog gola na utakmici.

Ronaldinjo je sa penala u 27. minutu vratio Katalonce u život, a desetak minuta kasnije magijom smanjio na 3:2, što je bio rezultat koji vodi Barsu dalje.

Brazilski čarobnjak je sa ivice šenaesterca izveo par "kamuflaža", a onda iz kolena opalio špicom u samo ćoše. Magija! Petr Čeh je ostao na golu kao ukopan i samo ispratio pogledom kako lopta ulazi u mrežu.

Ipak, posle mnogo uzbuđenja pred oba gola, na kraju su se radovali 'Plavci'.

"Večiti" kapiten Džon Teri je petnaestak minuta pre kraja pogodio za konačnih 4:2, pa je Čelsi sa ukupnih 5:4 otišao u četvrtfinale.

U prilogu pogledajte najzanimljivije detalje sa ove epske utakmice na "Stamfod Bridžu".