TL - Partizan potopio splitski Mornar

petak 20.11.2015.
22:14

Vaterpolisti Partizana ostvarili su ubedljivu i izuzetno važnu pobedu u okviru 9. kola regionalne Triglav lige koja bi mogla da se pokaže presudnom u borbi za plasman na fajnal-for.

Beta/BranislavBožić/Ev

Vaterpolo klub Partizan upisao je nova tri boda u regionalnoj Triglav ligi, pošto je kao gost savladao Mornar u Splitu sa ubedljivih 12:6 (3:1, 3:3, 2:1, 4:1).

Izabranici Vladimira Vujasinovića odlično su otvorili duel u Splitu što im je omogućilo prednost od tri gola razlike (4:1) nakon 11 minuta igre. Domaćin je potom dodao gas i stigao na gol zaostatka ali su crno-beli upalili turbinu i prelomili utakmicu do odlaska na odmor.

Dva gola prednosti koje je srpski predstavnik stekao posle 16 minuta igre ispostavili su se dovoljnim za trijumf, a do kraja utakmice crno-belima je pošlo za rukom da u potpunosti slome protivnika i zaveleže ubedljivu pobedu.

Najefikasniji u Partizanu sa tri pogotka bio je Nikola Jakšić, po dva su dali Đorđe Lazić i Mateja Asanović, a mrežu Mornara po jednom su zatresli Marko Manojlović, Gavril Subotić, Radomir Drašović, Draško Gogov i Filip Radojević.

Partizan je večerašnjom pobedom zadržao četvrto mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a ispred crno-belih nalaze se neprikosnoveni Jug, Primorje i Jadran. Već u nedelju Partizan očekuje susret 10. kola sa POŠK-om.