Svertska liga - Srbija opet prejaka za Nemačku!

utorak 17.03.2015.
20:29

Vaterpolo reprezentacija Srbije osigurala je učešće na završnom turniru Svetske lige u Bergamu, pošto je večeras u Kragujevcu ubedljivo savladala selekciju nemačke.

waterpoloserbia.org

Izabranici Dejana Savića su i večeras, iako u podmlađenom sastavu, lako izašli na kraj sa selekcijom Nemačke i tako nastavili seriju pobeda u Grupi B Svetske lige.

Srpski ''Delfini'' su večeras pred kragujevačkom publikom slavili rezultatom 14:8 (3:3, 4:2, 3:1, 4:2), a najraspoloženiji za golove bili su Filip Filipović sa pet i Strahinja Rašović sa četiri pogotka. Dušan Mandić je postigao dva, a Subotić, Jakšić i Viktor rašović po jedan gol.

Gosti su samo tokom prve četvrtine uspeli da pariraju našim momcima, a u nastavku meča kvalitet reprezentacije Srbije je došao do punog izražaja.

U poslednjem kolu Grupe B, Srbija se 14. aprila sastaje sa Rusijom u Kruševcu.

Završni turnir Svetske lige na programu je od 23. do 28. juna u Bergamu, a Srbija brani titulu u ovom takmičenju.