Srbija sa Crnom Gorom za evropsko zlato!

četvrtak 21.01.2016.
21:24

Crnogorci su u polufinalu savladali selekciju Mađarske i zakazali finale sa Srbijom. Finale Srbija - Crna Gora na programu je u subotu u 17:45.

Beta/Branislav Božić

U očekivano uzbudljivoj i neizvesnoj utakmici, pred ispunjenim tribinama Kombank arene, Crnogorci savladali selekciju Mađarske rezultatom 8:5.

Selekciju Crne Gore do pobede su predovdili Aleksandar Ivović i Nikola Janović sa po dva gola, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Draško Braguljan, Darko Braguljan, Mladjan Janović i Nikola Vukčević.

U reprezentaciji Madjarske istakli su se Peter Manhrec i Deneš Varga.

Prva deonica završena rezultatom 2:2. Golmani su bili briljantni od samog početka zbog čega nije bilo golova posle dva i po minuta igre.

Mađari su poveli sa 1:0, a potom i 2:1, ali je Mlađan Janović vratio Crnogorce, koji su imali u jednom trenutku i dva igrača više.

Odbrane su bile na visini zadatka i u drugoj četvrtini, i tek je polovinom ove deonice Nikola Janović pogodio za prvo vođstvo Crne Gore. Manherc je ponovo izjednačio, a na istek prvog poluvremena, Darko Brguljan je doneo novu prednost Crnoj Gori od 4:3.

Treća četvrtina je počela idealno za Crnu Goru, Draško Brguljan je doneo prednost od dva gola - 5:3.

Mađari i Crnogorci su igrali čvrsto i jako u odbrani, sa malim brojem golova, a u finišu treće deonice, Manherc je uspeo da vrati Mađare u rezultatski egal pošto je smanjio na 5:4.

U odlučujućoj četvrtini, Mađarska u prvom napadu postiže gol za izjednačenje, a strelac je bio Norbert Hošnjanski sa sedam metara.

Ipak, kako je vreme odmicalo, delovalo je da Crnogorci imaju više samopouzdanja, da su uhvatili svoj ritam i prelomili meč u svoju korist, na 4.30 pre kraja, Ivović je pogodio za 6:5, a ključan trenutak dogodio se dva minuta pre kraja, kada je Nikola Vukčević iskoristio brojčanu prednost u bazenu za 7:5.

Ivović je u poslednjem minutu rešio sve dileme, pogodio za konačnih 8:5.

Vaterpolisti Srbije i Crne Gore plasmanom u finale overili su plasman na OI u Riju, a za evropsko zlato boriće se u subotu u 17:15.