SP - Crnogorci se jedva spasili novog poraza!

sreda 29.07.2015.
13:55

Danas su na programu utakmice drugog kola prve faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Kazanju. U Grupi D, Crna Gora i dalje bez pobede.

waterpoloserbia.org

Posle startnog poraza od Srbije (8-11), reprezentacija Crne Gore danas je teškom mukom izbegla još jedan poraz, ovog puta u duelu sa Australijom.

Na kraju je bilo 5-5 u utakmici obeleženoj preokretima. Crna Gora je bila bolji rival tokom prve dve četvrtine, vodila je sa 3-1, zatim je u trećoj četvrtini tu prednost održala i u poslednju deonicu se ušlo rezultatom 4-2.

A onda sledi veliki preokret Australije, koja pravi seriju 3-0 i u poslednjem minutu meča imala je vođstvo od 5-4!

Srećom po Crnogorce, Janović je na dvadesetak sekundi pre kraja pogodio za konačnih 5-5. Australija je imala poslednji napad, izborila i igrača više, ali nije uspela ni da šutira na gol.

Od 16 časova i 30 minuta igra se druga utakmica drugog kola u ovoj grupi, Srbija se sastaje sa Japanom.