Autor: Beta Beta
utorak 18.11.2014.
19:34
Izvor: Beta

Najtrofejnija reprezentacija u Svetskoj ligi otvorila je novo izdanje ovog takmičenja ubedljivim trijumfom nad selekcijom Španije.

len.eu
len.eu

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas u Nišu selekciju Španije sa 9:1 (5:1, 0:0, 0:0, 4:0) u prvom kolu Grupe B Svetske lige.

Španija je pred nešto više od 1.200 gledalaca u "Čairu" povela preko Plaija Maljare, a onda je Srbija uzvratila sa pet golova i već u prvoj četvrtini stekla veliku prednost.

Druga i treća deonica prošle su bez golova, a onda je Srbija silovito odgrala poslednju četvrtinu i zabeležila ubedljivu pobedu.

Po dva gola postigli su Dušan Mandić, Nikola Rađen i Nikola Prlainović, a strelci su bili još i Filip Filipović, Miloš Ćuk i Duško Pijetlović.

Večerašnja utakmica u Nišu igrana je po novim pravilima što je novitet koji je uveden kako bi se ubrzala igra.

Sutra u prvom kolu Grupe B igraju Rusija i Nemačka.