SL - "Delfini" torpedovali Kinu, na redu je Brazil!

petak 26.06.2015.
21:33

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetske lige pošto je u četvrtfinalu pregazila selekciju Kine koja se u životu držala svega osam minuta.

len.eu
len.eu

Aktuelni šampion Svetske lige nastavio je pohod ka još jednoj medalji nakon što je u četvrtfinalu turnira u Bergamu pregazio selekciju Kine.

Vaterpolo reprezentacija Srbije slavila je rukometnim rezultatom 25:10 (6:5, 7:0, 5:3, 7:2) protiv nejakog rivala koji je održavao egal samo tokom prve deonice.

Usled nešto lošije igre izabranika Dejana Savića u defanzivi Kina je za osam minuta uspela da nam "spakuje" pet pogodaka a onda je u pauzi između dve četvrtine selektor podviknuo i zatražio maksimalnu ozbiljnost.

Odgovor "Delfina" bio je silovit. Rezultatom 7:0 Srbija je dobila drugu četvrtinu a onda je do kraja "pumpala" rezultat do konačnih 25:10.

Protivnik osmostrukog osvajač Svetske lige u polufinalu će biti selekcija Brazila koja je u četvrtfinalu eliminisala Australiju rezultatom 9:8.