Savić: "Mrzelo nas je da se odupremo njihovoj agresivnosti"

Autor: Beta Beta
sreda 18.11.2015.
00:01
Izvor: Beta

Selektor srpskih vaterpolista Dejan Savić rekao je da je pobeda najvažnija u današnjoj utakmici sa Španijom, iako je njegova ekipa popustila u trećoj četvrtini.

BETA/BETAPHOTO/WIND SPORT/DR

"Veoma dobro smo počeli, u prve dve četvrtine smo odlično igrali odbranu i rezultat 7:4 je pokazatelj toga. U trećem delu smo popustili, primili lake golove kao da nas je mrzelo da se odupremo njihovoj agresivnosti.

Igrali smo gol za gol i nekoliko puta nismo našli način da utakmicu privedemo kraju. Sada je najvažnija pobeda"
, rekao je Savić posle utakmice u Novom Sadu.

Srbija je sa 13:12 savladala Španiju u drugom kolu Grupe B i tako zabeležila drugu pobedu u Svetskoj ligi.

Reprezentativac Srbije Gojko Pijetlović kazao je da je utakmica bila očekivano teška.

"Pokazali su kvalitet i siguran sam da će biti veliki konkurenti i na Evropskom prvestvu, a siguran sam i na Olimpijskim igrama", kazao je Pijetlović.

Strahinja Rašović je naveo da je postojao lakši način da se pobedi.

"Španija je pokazala odličan vaterpolo, ali smo mi mogli na lakši način da stignemo do bodova. Hvala publici, bila je odlična", dodao je Rašović.