Sa Hrvatima za finale!

Autor: Boban Filipović
utorak 25.07.2017.
23:28

U polufinalu Svetskog prvenstva u vaterpolu koje se održava u Mađarskoj gledaćemo najveći Ex Yu okršaj i reprizu finala sa Olimpijskih igara u Riju.

Epa/Orestis Panagiotou

Posle demonstracije sile u 1/4 finalu protiv Australije i pobede od čak DESET golova razlike, šampioni svega su dobili rivala u polufinalu.

To je reprezentacija Hrvatske, koja je u poslednjem četvrtfinalnom duelu bila bolja od Italije rezultatom 12:9 (3:2, 2:3, 3:1, 4:3).

Italijani su bili ravnopravan rival samo u prvom poluvremenom, u drugom je naišla bura sa istočne obale Jadrana, potopila ih, i ostavila bez borbe za medalje. Ono što bode oči je da je ovo bio najneizveniji meč od svih četvrtfinalnih na Svetskom Prvenstvu, sve tri reprezentacije koje su se pre Hrvatske plasirale u polufinale su zabeležile još ubedljivije pobede.

Nema sumnje da pulene Dejana Savića protiv 'Barakuda' čeka najteži izazov u dosadašnjem toku šampionata, nadajmo se da će konačan ishod biti kao i u finalu Olimpijskih igara u Riju prošle godine.

Drugi polufinalni par čine domaćin Mađarska i Grčka. Heleni su u 1/4 finalu razbili Crnogorce sa 12:7, a Mađari Ruse sa 14:5.