Radnički rutinski u Kikindi

subota 11.04.2015.
22:25

Kombinovani sastav kragujevačkog Radničkog lako je izašao na kraj sa kikindskim ŽAK-om u prvoj četvrtfinalnoj utakmici plej-ofa domaćeg šampionata.

Beta/VKRadnickiKragujevac/Dr

Gostovanjem u Kikindi vaterpolisti Radničkog krenuli su u napad na titulu u domaćem šampionatu.

Vicešamšion Evrope nastupio je u kombinovanom sastavu ali je bez većih problema izažao na kraj sa ŽAK-om i slavio pobedu rezultatom 10:16 (1:4, 1:5, 5:3, 3:4).

Već na poluvremenu bilo je jasno da će Šumadinci steći veliku prednost u prvom duelu (9:2), a u nastavku susreta domaćin je uspeo samo da ublaži poraz.

Najefikasniji bili su Boris Popović, Ivan Basara i Srđan Vuksanović, sa po tri gola, a po dva su dodali Miloš Miličić i debitant Nemanja Stanojević. U poraženom sastavu po tri pogotka postigli su Balažević, Budurin i Marčeta.

Kragujevčanima sada ostaje da u revanš susretu koji je zakazan za 21. april potvrde plasman u polufinale gde bi trebalo da ih sačeka znatno ozbiljniji rival.