Partizan preko peteraca na korak od titule!

sreda 13.05.2015.
19:39

Vaterpolisti Partizana upisali su drugi trijumf u finalnoj seriji domaćeg šampionata pošto su u sredu posle boljeg izvođenja peteraca savladali favorizovani kragujevački Radnički.

Beta/Hina/MarioStrmotic/Ds

Sedmostruki šampion Evrope stigao je u sredu na korak od 26. titule prvaka Srbije nakon što je u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa savladao Radnički iz Kragujevca posle peteraca.

Crno-beli su danas na Banjici savladali Radnički posle boljeg izvođenja peteraca sa 13:12, a junak trijumfa je golman Slobodan Soro, koji je u igru ušao u "penal" seriji i s dve odbrane doneo Partizanu drugu pobedu.

Soro je odbranio peterce Aleksandru Ćiriću i Srđanu Vuksanoviću, dok je golmanu Radničkog Stefanu Živojinoviću pošlo za rukom da samo Dušanu Mandiću u prvoj seriji da zaustavi šut.

Partizan je bolje otvorio meč i golovima Mandića poveo sa 2:0. Radnički je tek posle šest minuta igre preko Vuksanovića uspeo da zatrese mrežu domaće ekipe i smanji na 2:1.

Na prvi odmor se otišlo tim rezultatom, a na samom početku druge deonice Vuksanović je izjednačio na 2:2. Međutim, Mandić je nastavio golgetersku seriju i vrlo brzo doneo novu prednost crno-belima, da bi Nikola Jakšić, na asistenciju kapitena Partizana, doneo ekipi s Banjice dva gola viška.

Do kraja druge četvrtine Partizan je u još jednom navratu imao dva gola prednosti (5:3), ali je Miloš Miličić odličnim golom sa distance smanjio na 5:4, što je bio i konačan rezultat tog dela igre.

Treća četvrtina obilovala je greškama na obe strane, pa nije bilo golova sve do minut i po pre kraja, kada je Radnički preokrenuo rezultat. Gosti su iskoristili dve situacije sa igračem više u bazenu i golovima Ivana Basare i Miličića doveli Radnički u prvo vođstvo na meču

Partizan sada vodi sa 2:0 u finalnoj seriji pa će mu za 26. titulu prvaka biti potrebna još jedna pobeda u jednoj od narednih utakmica.