Mučenje "Delfina", prošli smo u četvrtfinale!

subota 16.01.2016.
19:50

Srbija je imala malih problema danas u meču protiv Slovačke u okviru osmine finala Evropskog prvenstva u vaterpolu, ali smo na kraju uspeli da se plasiramo u četvrtfinale.

Beta/Branislav Božić

Reprezentacija Srbije imala je dosta problema u okviru osmine finala protiv Slovačke, četvrtoplasirane ekipe iz grupe A, ali je na kraju slavila zasluženu pobedu - 10:5.

Naša reprezentacija je najviše problema imala u prvoj četvrtini gde smo primili čak tri gola od današnjeg protivnika. Ipak, čak ni tada pobeda nije dolazila u pitanje.

Filip Filipović je držao našu reprezentaciju u prvoj četvrtini, postigao je dva gola.

U nastavku sve dolazi na svoje mesto.

Golovima Aleksića na 7 i 6 minuta do kraja poluvremena Srbija ide na 5:3, da bi Duško Pjetlović povećao prednost na 6:3.

Gosti stižu do gola pred sam kraj poluvremena preko Famere, pa je i dalje bila viđena kakva-takva neizvesnost.

Slede nova dva gola naše reprezentacije u trećoj četvrtini, Mitrović i Pjetlović su doveli ekipu Dejana Savića do 8:4 na 4 minuta do kraja treće četvrtine, a onda sledi novo opuštanje naših.

Nismo postigli gol sve do 4 minuta do kraja kada je Prlainović konačno proradio, pogodio je za 9:5 čime je rešio pitanje pobednika. Do kraja je isti igrač pogodio iz peterca i postavio konačan rezultat.

Filipović, Aleksić, Pjetlović i Prlainović su postigli po dva gola, po jedan su postigli Mitrović i Ćuk. Kod gostiju Famera i Hrošik su postigli po dva gola.

U četvrtfinalu čekamo pobednika meča Nemačke i Rusije.