'Delfini' u četvrtfinalu Svetskog prvenstva!

12:29

Srbija se ne zaustavlja!

len.eu
len.eu

Vaterpolo selekcija naše zemlje izborila je plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Delfini su pobedili Australiju rezultatom 10:9 i tako ostvarila direktan plasman u završnicu sa prve pozicije u grupi. Rezultat po četvrtinama je bio 3:1, 2:2, 1:4, 4:1.

Ne toliko dominantno i ubedljivo kao protiv Crne Gore, Srbija je imala dosta problema sa Australijom. Dva puta su naši momci vodili sa dva razlike, ali su Australijanci u jednom trenutku serijom od 4:0 dobrano prenuli naš tim.

Delfini su stisli gas, u poslednjoj deonici pružili žestok odgovor kontraserijom i tako ostvarili željenu pobedu.

U ekipi Srbije po dva gola postigli su Filip Filipović, Stefan Mitrović i Milan Aleksić. Po jedan gol postigli su Slobodan Nikić, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović i Živko Gocić.

Najefikasniji u ekipi Australije bio je Aron Janger sa tri gola, a dva gola dodao je Džoel Svift.

Australija je na početku povela, ali je srpski tim golovima Nikića, Ćuka i Pijetlovića preokrenuo na 3:1. Nakon toga igralo se gol za gol, a u drugoj četvrtini ekipe su igrale dobre odbrane, pa je postignuto samo tri gola.

Srpski vaterpolisti su na početku treće četvrtine poveli sa 6:4 golom Mitrovića, ali je Australija nakon toga, predvođena Jangerom, napravila seriju 4:0 i preokrenula na 8:6 i u poslednju deonicu ušla je sa dva gola prednosti.

Srbija je u četvrtoj četvrtini popravila igru u napadu i prvo je izjednačila na 8:8 golovima Aleksića i Mitrovića, a zatim je obezbedila pobedu preko Gocića i Filipovića.

Vaterpolisti Srbije će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv pobednika večerašnjeg duela SAD - Italija.