"Delfini" se još nisu probudili, novi remi!

ponedeljak 08.08.2016.
15:07

Reprezentacija Srbije se još uvek nije probudila na ovim OI, danas je remizirala protiv Grčke 9:9 (1:2, 0:2, 4:3 i 4:2).

Beta/BranislavBožić/Mo

Srbija i u drugom meču nije zabeležila pobedu na OI u Riju, tačnije, zabeležila je i drugi remi i to protiv još jednog favorita za visok plasman. Grčka je bila dostojan rival, videlo se da i oni konkurišu za zlatnu medalju i da ih nikako ne treba neozbiljno shvatiti na ovom turniru.

Grci su bili veoma dominantni na samom startu utakmice.

Baš kao i protiv Mađara, reprezentacija Srbije je imala problema na samom startu i od početka je bila u zaostatku. Došli su Grci do 2:0 veoma brzo, a sve što su naši uspeli da urade do kraja prve četvrtine jeste da postignu gol preko Filipa Filipovića.

Do poluvremena naša reprezentacija nije uspela da postigne gol, dok su Grci uspeli da sa dva nova dođu do velike prednosti.

Golom Fontulisa na samom startu drugog poluvremena Grci su stigli do 5:1, naša reprezentacija je već tada bila u velikom problemu.

Ipak, tada kreće ekipa Dejana Savića u jači ritam, prvo je Stefan Mitrović nakon šuta Andrije Prlainovića uspeo da ugura loptu u mrežu, a nakon toga i Nikola Jakšić postiže pogodak za 3:5.

Grci sa distance stižu do novog gola, ali najraspoloženiji u našem timu na startu ovog turnira, Filip Filipović, postiže drugi gol na meču, lobovao je golmana i smanjio na 4:6.

Golom Prlainovića utakmica je ušla u potpunu neizvesnost, a kasnije su tu prednost Grci održavali do pred sam kraj. Na 3:35 do kraja Srbija stiže do izjednačenja na 8:8, a strelac je bio Miloš Ćuk.

Grci su bili u velikom problemu, videlo se ko je psihički jači u trenucima kada se lomio meč. Na 2 i po minuta do kraja Miloš Nikić šraubom donosi prednost Srbiji, ali Grci se nisu predavali ni tada.

Uspeli su da stignu do izjednačenja preko Fontulisa, koji je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Kod Grka je najefikasniji bio Fontulis sa 4 gola, 2 je postigao Vlahopulos, dok je u našem timu jedino Filip Filipović postigao dva gola, a po jedan put su se upisali Ćuk, Nikić, Gocić, Prlainović, Mitrović i Jakšić.