Novi neredi u Francuskoj, navijači opet izazvali prekid

Autor: Boban Filipović
nedelja 23.04.2017.
19:14

Utakmica između Sent Etijena i Rena je trebalo da bude odigrana bez publike, ali najvatreniji navijači 'zelenih' su se pobrinuli da ne bude tako.

twitter.com/asseofficiel

Posle petnaestak minuta igre na stadionu Žofri Gušar, navijači Sent Etijena su upali na tribinu i prekinuli utakmicu.

"Zeleni" su ranije sankcionisani od strane Fudbalskog Saveza Francuske zabranom prisustva publike na tribinama, ali su njihovi ultarsi na delu demonstrirali parolu - 'No Pasaran'.

Ušavši na tribnu počeli su da uzvikuju "Sloboda za Ultrase", a glavni sudija Buke je bio prinuđen da prekine utakmicu.

Prekid je trajao nekih 15 minuta, a utakmica je završena rezulatatom 1:1, pa su i jedni i drugi umanjili sebi šanse da mogu da se izbore za plasman na evroscenu naredne sezone.

Oba gola pala su u finišu prvog poluvreemna, Slovenac Robert Berić je doveo domaćina u vođstvo, Mekser je poravnao do odlaska na veliki odmor.

U prilogu pogledajte trenutak kada su navijači Sent Etijena prodrli na tribine.