Autor: Beta Beta
četvrtak 18.09.2014.
00:28
Izvor: Beta

Zbog nasilja navijača u sredu uveče je nakratko prekinuta utakmica Prvog kola Grupe E Lige šampiona između Rome i CSKA iz Moskve.

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Kada su domaći u 71. minutu poveli s 5:0, navijači CSKA su bacali rakete na navijače Rome.

Meč je bio prekinut oko dva minuta, a nastavljen je pošto je intervenisala policija.

Ima izveštaja i o okršajima suprotstavljenih navijača van stadiona pre utakmice, završene rezultatom 5:1.

Ruski klub će verovatno biti kažnjen zbog incidenta.

CSKA već mora da protiv Bajerna u Ligi šampiona igra pred praznim tribinama jer su njegovi navijači pokazivali rasističke i ekstremno-desničarske simbole tokom utakmice s Viktorijom u Plzenu, u češkoj, u prošloj sezoni Lige šampiona. Tada je CSKA izgubio u sva tri gostovanja.

CSKA je takodje kažnjen s 50.000 evra jer su njegovi navijači oktobra prošle godine izvikivali rasističke uvrede tokom utakmice nma domaćem terenu, protiv Mančester Sitija.