Bugarin se posle godinu dana pauze vraća na teren.

Beta/AP Photo/Matt Dunham

Dimitar Berbatov je prihvato poziv iz Indije i nastupaće za Keralu Blasters!

To će mu biti osmi klub u profesionalnoj karijeri.

Karijeru je počeo u rodnom Blagoevgradu, afirmisao se u sofijskom CSKA a, početkom XXI veka kreće njegova intrenacionlana karijera. I to u Nemačkoj. Proveo je pet godina u Bajeru iz Leverkuzena, bio deo one strašne generacije koja je izgubila finale Lige šampiona od Real Madrida.

2006. godine stiže na britansko ostrvo, dve sezone je igrao za Totenhem sa kojim osvaja Liga kup, onda sledi kruna karijere i transfer u Mančester Junajted. Za četiri sezone koliko je proveo na 'Teatru snova' osvojio je dve titule u Premijer ligi, dva Komjuniti Šilda i Liga kup.

Kada je zagazio u četvrtu deceniju prelazi u Fulam, a posle godinu dana provedenih u zapadnom Londonu odlazi u Monako.

Poslednji klub za koji je igrao pre indijske egzotike bio je solunski PAOK.

Bugarski Endi Garsija je 11 godina bio reprezentativac, na 78 nastupa u dresu sa državnim grbom postigao je 48 golova, što je nacionalni rekord, azanimljivo je da je čak 7 puta biran za najboljeg bugarskog fudbalera, više i od legendarnog Hrista Stoičkova.