nedelja 08.03.2015.
12:50

Brazil će na kraju sezone napustiti Bajern, tvrde nemački mediji.

Beta/AP Photo/dpa/ Carmen Jaspersen

Dante nije u formi, Gvardiola ga je u subotu izveo nakon samo 30 minuta igre, a nemački mediji javljaju da mu Španac neće tek tako oprostiti greške.

Pobedio je Bajern, rezultatom 3:1 savladan je Hanover, svojim taktičkim eksperimentisanjem je Gvardiola obezbedio još jednu pobedu.

Iz igre je nakon samo 30 minuta izveo defanzivca Dantea koji je skrivio gol, uveo je Roberta Levandovskog, Ćabi Alonso je samo tri minuta nakon toga stigao do izjednačenja.

Bajern je na kraju slavio, a pažnja je i dalje na Danteu, kome po mišljenju legendarnog Efenberga curi vreme.

"Danteovo vreme u Bajernu ističe na kraju sezone.", rekao je Efenberg.

Ipak, 31-godišnji fudbaler smatra da ne zamera Gvardioli na ranoj izmeni, tvrdi da nema zle krvi i da su stvari sasvim u redu.

"Bio sam donekle razočaran, ali razumem odluku trenera. Ne treba nam tri centralna defanzivca kada protivnik igra sa 11 igrača u svom kaznenom prostoru. Pobedili smo, to je najbitnije.", rekao je Dante.

Podrška Danteu stigal je i od Matijasa Samera.

"Dante je defanzivac svetske klase, veoma važan igrač za nas. Apelujem na sve vas da se prema njemu odnosite s poštovanjem. Protivim se svakoj vrsti populističke kritike, Dante to ne zaslužuje. Klub izuzetno ceni svog igrača.", jasna je poruka koju je sportski direktor poslao medijima.