Vimbldon - Srpski dubl ''glatko'' poražen

sreda 01.07.2015.
14:46

Dan za srpske tenisere na Vimbldonu je počeo porazom dubla Lajović-Troicki već u prvom kolu.

BETA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Viktor Troicki i Dušan Lajović završili su učešće u dublu već posle prvog kola.

Srpski tandem je danas za rivale imao 11. nosioce na turniru, Danijela Nestora i Leandera Paesa, koji su ubedljivo rešili meč u svoju korist, rezultatom 3-0, po setovima 6-3, 6-4, 7-5.

Meč je trajao jedan sat i 44 minuta, Troicki i Lajović su prvi stigli do brejka, već u trećem gemu, ali ispostavilo se da im je to bio jedini brejk u ovom meču.

Nestor i Paes su brzo anulirali tu prednost, a onda još jednim brejkom rešili prvi set u svoju korist.

U preostala dva seta, njih dvojica su još po jednim brejkom rešili meč u svoju korist.

Za Lajovića je ovim porazom Vimbldon završen, pošto je i u singlu ispao već na startu, dok ćemo Viktora gledati u drugom kolu singla protiv Slovenca Bedenea.