Autor: Beta Beta
ponedeljak 30.06.2014.
17:09
Izvor: Beta

Porazom Ane Ivanović od Nemice Sabine Lisicki, Srbija je ostala bez ijedne predstavnice u ženskom singlu na ovogodišnjem Vimbldonu.

Beta/AP Photo/Ben Curtis

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtu rundu Vimbldona, pošto je danas poražena od Nemice Sabine Lisicki sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:1.

Meč trećeg kola Vimbldona između Ivanović i Lisicki prekidan je dva puta.

Prvi put u subotu zbog mraka, a potom i danas zbog kiše u Londonu.

U subotu je meč prekinut pri rezultatu 1:0 za Lisicki u setovima i 1:1 u gemovima u drugom setu, ali je srpska teniserka danas uspela da osvoji taj drugi set i izjednači na 1:1.

Međutim, Nemica je mnogo bolje odigrala treći, odlučujući set, pošto je vrlo brzo povela sa 3:0, pa sa 5:1, da bi potom iskoristila prvu meč loptu i plasirala se u narednu rundu Vimbldona.

U osmini finala, Lisicki će se sastati sa Kazahstankom Švedovom.

Britain Wimbledon Tennis

Kasnije danas na teren izlazi i Novak Đoković, koji se u osmini finala sastaje sa Francuzom Žoom Vilfredom Congom.