Viktor ''kroz iglene uši'' do drugog kola Pariza!

utorak 01.11.2016.
15:14

Srpski teniser bio na ivici poraza, ali u ključnim trenucima trećeg seta našao je snage da slomi otpor upornog rivala.

BETA/AP Photo/Andy Wong

Viktor Troicki uspešno je startovao na turniru u Parizu, ali njegov posao u meču prvog kola protiv Francuza Manarina nije bio nimalo lak.

Gotovo dva i po sata trajala je njihova današnja borba, a Troicki je na kraju slavio sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 7:6 (7:5) i izborio plasman u drugo kolo, gde će mu rival biti peti nosilac, Japanac Kei Nišikori.

Prvi set obeležili su brojni brejkovi na obe strane, ali je Viktor napravio jedan više i dobio ga sa 6:4.

U drugom su i jedan i drugi bolje servirali, ali u šestom gemu Manarino pravi ključni brejk za izjednačenje u setovima.

Prava drama usledila je u trećem, odlučujućem setu, Francuz je bio bliži pobedi posle brejka prednosti koji je stekao u petom gemu, ali je Viktor u poslednjem trenutku uspeo da uzvrati i izjednači na 5:5, kada je Manarino servira za pobedu.

Ušlo se potom u taj-brejk, gde je Troicki bio za nijansu bolji i rezultatom 7:5 overio trijumf i plasman u drugo kolo.