Veliko finale - Mareju prvi set u Londonu!

nedelja 20.11.2016.
20:03

Marej dobio prvi set!

BETA/AP Photo/Alastair Grant

Đoković je u drugoj polovini prvog seta počeo da pravi veći broj grešaka, jedan servis gem je prepustio Mareju, pri vođstvu Britanca od 4:3, i to je odlučilo prvi set.

Na startu meča, i Đoković i Marej bili su veoma samouvereni na svoj servis, izuzev prvg gema, Britanac je naredna dva lako dobio kada je servirao, dok je Novak prva dva gema osvojio bez izgubljenog poena.

Tek u šestom maratonskom gemu koji je trajao čak 10 minuta, pri vođstvu Mareja od 3:2, Britanac je naterao Đokovića na greške, propustio je dve brejk prilike, a Novak je imao čak četiri gem lopte i tek je petu iskoristio za 3:3.

Marej je ponovo rutinski odservirao i poveo sa 4:3, a potom je ponovo usledio duži gem na Novakov servis.

Ovaj put, Marej je uspeo a iskoristi brejk šansu i u ključnom momentu da povede sa 5:3.

Britanac nije propustio priliku da dođe do prvog osvojenog seta na svoj servis, iskoristio je prvu set loptu za 1:0.