Srpsko četvrtfinale, Đoković dobio Ukrajinca

• 05. septembar 2011.

• 21:08

Novak Đoković protiv Ukrajinca juriša na svoju 61. pobedu i srpsko četvrtfinale. Dosta teže nego očekivano, Novak posle taj-brejka u prvom setu, u drugoj deonici uspeva da duplira prednost i posle toga rutinskom igrom ostvari pobedu od 3:0 u setovima.

djokovic

Današnji protivnik prvog tenisera sveta, Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov, trenutno je 23. igrač na ATP listi i po prvi put se danas sastaje sa Novakom Đokovićem.

Posle početnog ispitivanja snaga i međusobnog upoznavanja na terenu, oba protivnika na početku meča zadržavaju svoj servis. Ukrajinac u trećem gemu stiže i do brejk lopte, ipak Đoković uspeva da se uozbilji i završi gem na svoj servis.

Mladi Dolgopolov svojom igrom potvrđuje veliki potencijal koji mu se pripisuje, Đoković ima malih problema sa servisom, lepi poeni za publiku na stadionu. I posle serije loših servisa našeg šampiona, Ukrajinac stiže do čak svoje treće brejk lopte koju na kraju i koristi za vođstvo nad našim teniserom od 3:2.

Novak, ipak ne dozvoljava svom protivniku previše prostora za radovanje, u sledećem gemu odmah vraća brejk loptu, a potom i uspeva da uspešno okonča gem na svoj servis za trenutnih 4:3 u prvom setu.

Đoković izgleda pojačava ritam, dugim poenima pokušava da natera svog protivnika na grešku. Ukrajinac ipak izdržava pritisak i osvaja poen na svoj servis za 4:4.

Pojačani vetar dodatno otežava igru, Novak uspeva da zadrži poen na svoj servis, iako Ukrajinac izvršava pritisak na našeg tenisera. U narednom gemu Dolgopolov, čini se, relativno lako osvaja poen na svoj servis za novo izjednačenje u prvom setu. U sledećem gemu naš teniser emotivnom reakcijom proslavlja osvajanje novog gema za 6:5 i time pokazuje koliko želi pobedu u ovom meču. Žilavi Dolgpolov se ne predaje, zahvaljujući neiznuđenim greškama našeg tenisera i asu u završnici gema, Ukrajinac stiže do 6:6 i uvodi prvi set u taj-brejk.

Taj-brejk svojim servisom otvara Dolgopolov, osvaja prva dva poena, a onda čak stiže i do 4:1. Neizvesnost se nastavlja, prednost se smenjuje, posle velike borbe u taj-brejku, prave rezultatske klackalice i duže od sat vremena igre, Novak Đoković posle pet set lopti uspeva da osvoji prvi set rezultatom 7:6 (16:14 u taj-brejku).

dolgopolov

Novak će u drugom setu morati da se bori i protiv publike koja u ovom trenutku daje bezrezervnu podršku Ukrajincu.

Čini se da je to dalo i još veći motiv našem teniseru koji već na startu drugog seta osvaja dve brejk lopte svom protivniku koji povećava broj neiznuđenih grešaka i omogućava Đokoviću 3:0 u drugom setu. Ipak već u sledećem gemu, posle tri brejk šanse, Ukrajinac koristi situaciju i vraća brejk Novaku a onda i osvaja gem na svoj servis za prednost od 3:2.

Sada već rutinskom igrom, srpski as zadržava brejk prednosti i osvaja novi gem. Igra se brzo, Dolgopolov se žali na vetar, a oba rivala za sada zadržavaju svoj servis i naš as sa brejkom prednosti vodi 5:4.

Ozbiljnijim pristupom igri u drugom setu, Novak Đoković neuporedivo lakše i brže privodi kraju drugu deonicu meča, Svojim servisom ima lepu priliku da duplira prednost u setovima, što Novak i koristi. Šampion vodi 2:0 (6:4 u drugom setu).

djokovic

Sa velikom prednošću od 2:0, Đoković sigurnom igrom ulazi u treću deonicu igre. I treći set započinje brejk poenom i sada ima potpunu kontrolu nad duelom sa Aleksandrom Dolgopolovim. Odmah u nastavku i duplira prednost - 2:0 vodi Nole.

Ukrajinski teniser je u ovim trenucima potpuno zaustavljen.

Novak ima potpunu kontrolu nad dešavanjima na terenu i polako ide ka novoj, 61. pobedi u sezoni. Dolgopolov je potpuno izbačen iz igre, Novak osigurava oba brejka koja je osvojio u trećem setu i vodi 4:0.

Tračak nade za Ukrajinca u trećem setu, smanjio je rezultat na 4:1, Novak u ovim trenucima štedi snagu i potpuno rutinski meč privodi kraju, osvaja gem na svoj servis i povećava prednost na 5:1.

Posle velikog otpora koji je Ukrajinac pružio Srbinu u prvom setu, Dolgopolov ne uspeva da pruži značajan otpor prvom teniseru sveta. U osmom gemu trećeg seta, Novak ne ulaže previše snage i truda u poen, imaće priliku da svojim servisom završi današnji meč što mu i polazi za rukom.

I na kraju, Novak Đoković ostvario je pobedu u osmini finala US Opena nad Ukrajincem, Aleksandrom Dolgopolovim, rezultatom 3:0 (po setovima 7:6, 6:4, 6:2).

tipsarevic

Pobedom nad današnjim protivnikom Dolgopolovim, prvi reket sveta plasirao se u četvrtfinale US Opena gde ga čeka još jedan srpski predstavnik Janko Tipsarević, koji je danas savladao Huana Karlosa Ferera rezultatom 3:1.

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta sporta pratite na našoj Facebook stranici - Sportske.net , kao i na Twitter profilu @Sportske.