Autor: Beta Beta
petak 29.08.2014.
00:09
Izvor: Beta

Srpska teniserka Aleksandra Krunić ostvarila je najbolji rezultat u karijeri plasmanom u treće kolo US Opena do kojeg je stigla pobedom nad 27. teniserkom sveta!

Beta/AP Photo/Frank Franklin II

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je večeras pobedila Amerikanku Medison Kiz sa 2:1, po setovima 7:6, 2:6, 7:5.

U prvom setu je bilo i brejk prilika i set lopti, a pobednik je rešen u taj-brejku, koji je Krunić odigrala bolje.

Kiz je već na startu drugog seta povela sa 4:0 i bez većih problema je set privela kraju i izjednačila na 1:1.

Kao i drugi, i treći je Kiz počela brejkom, ali je srpska teniserka uspela da anulira tu prednost u šestom gemu (3:3), da bi u 12. gemu došla do brejk lopte, što je ujedno bila meč lopta, koju je i iskoristila za veliku pobedu i plasman u treće kolo.

To je ujedno i najveći uspeh u karijeri za mladu srpsku teniserku koja će se u narednom kolu sastati sa četvrtom teniserkom sveta Petrom Kvitovom.