20:31
Izvor: Beta

Očekivan razvoj događaja na US Openu u konkurenciji teniserki.

BETA/AP Photo/Julio Cortez

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je danas pobedila Mađaricu Timeu Baboš u tri seta - 6:1, 2:6, 6:4.

Meč Halep i Baboš, pete i 34. teniserke sveta, trajao je dva sata i 10 minuta, a samo treći set 61 minut.

Madjarica je bila blizu pobede i velikog iznenadjenja, pošto je u trećem setu imala prednost od 3:1, ali je Halep uspela da vrati brejk i izjednači na 3:3.

Halep je odlučujući brejk napravila u desetom gemu, a u tome joj je dosta pomogla i Baboš koja je na meč loptu napravila duplu servis grešku.

Peta teniserka sveta će u osmini finala igrati protiv Karle Suarez Navaro, koja je sa 6:4, 6:3 pobedila Ruskinju Elenu Vesninu.

Suarez Navaro će u meču protiv Simone Halep pokušati da tek po drugi put u karijeri stigne do četvrtfinala Ju Es opena. Ona je do četvrtfinala stigla jedino 2013. godine i tada je izgubila od Amerikanke Serene Vilijams.