Troicki u Sidneju - Pobeda za pobedom!

sreda 14.01.2015.
10:17

Viktor Troicki srušio još jednu prepreku na putu ka samoj završnici turnira u Sidneju!

Beta/AP Photo/Keystone, Peter Schneider

Posle tri pobede u kvalifikacijama, srpski teniser Viktor Troicki rano jutros po našem vremenu upisao je i drugi trijumf u glavnom žrebu turnira u Sidneju.

Za plasman u četvrtfinale, Viktor se borio protiv iskusnog Španca Pabla Anduhara i posle jednog časa i 55 minuta igre, slavio sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3.

Španac je bolje ušao u meč, već u prvom gemu je napravio brejk, zatim još jedan i Viktor nije imaš šanse za preokret.

U drugom setu drugačija slika, ovoga puta Troicki silovito kreće, poveo je sa 2-0 i iako je Anduhar odmah uzvratio, srpski teniser je uspeo da još jednim brejkom stigne do izjednačenja u setovima.

Treći, odlučujući set potpuno u znaku Viktora Troickog, izborio je još dva brejka i rutinski priveo posao kraju.

Viktorov rival u četvrtfinalu biće Italijan Simone Boleli, koji savladao Belgijanca Davida Gofana sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.