petak 30.09.2016.
11:53

Odličan rezultat napravio je srpski teniser, Viktor Troicki.

BETA/AP Photo/Andy Wong

Drugi srpski reket, Viktor Troicki, uspeo je danas da savlada Kevina Andersona u okviru četvrtfinala Čengdua (tvrda podloga) sa 2:0 u setovima (6:3 i 7:6(4)).

Veoma brzo Viktor je u prvom setu poveo sa 3:0, da bi dobrim servisima uspeo da ne dozvoli protivniku da dođe do brejka, pa je dobio prvi set sa 6:3.

U nastavku, Viktor je imao priliku u trećem gemu drugog seta da dođe do brejka, ali je propustio tri brejk lopte, što se kasnije desilo i u 11. gemu pri rezultatu 5:5.

Ipak, odličnim servisima Viktor uspeva da održi ravnotežu u drugom setu i da slavi u taj-brejku sa 7:4 i da se tako domogne polufinala.

Tamo će ga čekati Karen Kačanov, 101. teniser sveta, ali momak koji se nalazi u velikom usponu i koji ima samo 20 godina.

Ukoliko Viktor pobedi ovaj meč, mogao bi da stigne do 28. pozicije na ATP listi, a ukoliko se desi da ga osvoji biće na 27. mestu.