Troicki u drugom kolu Zagreba

utorak 03.02.2015.
15:06

U okviru prvog kola ATP turnira u Zagrebu Viktor Troicki je uz velike muke došao do drugog kola.

Beta/AP Photo/Rick Rycroft

Teniser koji je u ovom trenutku na 46. mestu ATP liste, Viktor Troicki, plasirao se u narednu fazu turnira u Zagrebu koji se igra na tvrdoj podlozi.

On je danas savladao ukrajinskog tenisera, Iliju Marčenka, rezultatom 2:1 po setovima, 4:6, 7:6 (7:3) i 7:6 (7:3).

Kao što možemo videti iz samog rezultata, Viktor je imao mnogo problema, posebno u prvom setu gde je jedan brejk protivnika napravljen pri rezultatu 4:4 odlučio ko će osvojiti prvi set.

Ipak, naš teniser je pokazao da se nalazi u odličnoj formi, pa je naredna dva seta osvojio identičnim rezultatom, s tim da su teniseri u drugom setu izgubili po jedan servis gem, dok su to u trećem učinili duplo više puta.

U narednoj fazi Viktor igra protiv Japanca Soede, 88. na ATP rang listi.