Troicki "preživeo" triler sa Mečirom!

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 04.01.2015.
11:19

Srpski teniser Viktor Troicki je uspešno prebrodio i drugu prepreku u kvalifikacijama za prvi turnir u sezoni koji se igra u Brizbejnu.

Beta/AP Photo/Ronald Zak

Viktor Troicki je još jedan korak bliže glavnom žrebu turnira u Brizbejnu.

Posle velike borbe, naš teniser je savladao Slovaka Martina Mečira sa 2:1, po setovima 7:6, 6:2 i 7:6.

Srpski teniser je u trećem setu spasio nekoliko meč lopti Slovaka, i na svoj i na njegov servis, a odlučujući tajbrejk završen je rezultatom 13:11, što dovoljno govori o tome koliko je ovaj meč bio izjednačen.

Poslednji set trajao je čak 68 minuta, naspram 39 u prvom setu koji je takođe zvaršen posle tajbrejka, ali tada nije bilo puno igre u poenima, serveri su uglavnom lagano završavali poene na svoj servis.

U poslednjem kolu kvalifikacija, Troickom će protivnik biti Denis Kudla, 121. teniser sveta, koji je savladao Japanca Taro Danijela sa 2:1 u setovima.