12:25

Srpski teniser poražen već u prom kolu turnira u Štutgartu.

EPA/YOAN VALAT

Neslavan početak sezone na travi za srpskog tenisera Viktora Troickog.

On je danas u prvm kolu turnira serije 250 u Štutgartu poražen od francuskog predstavnika Benoe Pera sa 2:0, po setovima 6:4 i 6:4.

Sve je završeno za sat i 4 minuta igre. Troicki je loše počeo, Per je poveo sa 3:0 u prvom setu, naš teniser se potom rezultatski vratio, ali je u finišu seta opet posustao, što je Francuz umeo da iskoristi.

Bukvalno identičan razvoj događaja i u drugom setu, činilo se da će posle izjednačenja na 4:4 Troicki uspeti da vrati neizvesnost u ovaj meč, ali Per kao i u prvom setu dobija naredna dva gema i stiže do 6:4 i plasmana u drugo kolo.

Francuz sada čeka Nemca Petera Gojovčika koji je sa 2:1 u setovima pobedio Gruzijca Bazilašvilija.