Stopama Ivaniševića - Čilić prvi finalista Vimbldona!

petak 14.07.2017.
17:28

Hrvatski teniser je postigao najveći uspeh na Vimbldonu, pošto je danas u polufinalu uspeo da savlada Sema Kverija.

EPA/NIC BOTHMA

Sedmi nosilac na ovom turniru, Marin Čilić, uspeo je da se plasira u finale Vimbldona nakon što je savladao Sea Kverija iz Sjedinjenih Američkih Država sa 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (3) i 7:5.

Hrvatska je na taj način dobila drugog učesnika finala Vimbldona nakon Gorana Ivaniševića koji je 1998. godine osvojio Vimbldon.

U prvom setu nismo videli niti jednu brejk loptu, čak nismo videli ni izjednačenje u gemu, a na kraju je Kveri bio prisebniji, Čilić je pravio greške i Amerikanac je zasluženo uzeo prvi set.

Onda se okrenula ploča.

Prva brejk lopta, ubrzo i iskorišćena brejk lopta za Čilića, igrao je Hrvat sve bolje, dobio drugi set i u treći je ušao sa više samopouzdanja.

I tamo smo gledali taj-brejk, kao u prvom setu, ali je ovoga puta Marin Čilić bio prisebniji i slavio je u tom delu sa 7:3.

Kveri je imao brejk prednosti u četvrtom setu, spašavao brejk lopte, nije bio daleko od osvajanja seta, ali je u 8. gemu izgubio gem na svoj servis i dosta pao psihički.

Na svoj servis pri rezultatu 5:6 za Čilića, Hrvat je imao dve meč lopte, iskoristio je drugu i zasluženo se našao u finalu.