Autor: Beta Beta
subota 04.02.2017.
19:34
Izvor: Beta

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se danas u čevrtfinale Dejvis kupa, pošto je u Nišu povela sa nedostižnih 3:0 protiv Rusije, u prvom kolu tog takmičenja.

BETA/AP Photo/Daniel Jayo

Treći odlučujući poen Srbija je osvojila danas u dublu. Selektor Srbije Nenad Zimonjić i Viktor Troicki pobedili su posle tri sata i devet minuta Konstantina Kravčuka i Andreja Kuznjecova posle četiri seta, 6:3, 7:6, 6:7, 6:4.

Prvog dana takmičenja, u petak, prvi poen Srbiji doneo je Troicki, pobedom protiv Karena Kačanova sa 6:4, 6:7, 6:3, 1:6, 7:6, a drugi poen osvojio je Novak Djoković kome je Danil Medvedev predao meč zbog povrede. Pre prekida Djoković je vodio sa 3:6, 6:4, 6:1, 1:0.

U prvom setu današnjeg meča srpski igrači su napravili tri brejka i posle 36 minuta poveli u meču. Oba para su u drugom setu napravila po dva brejka, pa je set odlučen u taj-brejku, koji su Zimonjić i Troicki dobili sa 7:3.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do devetog kada su srpski igrači pravili brejk i poveli sa 5:4. Zimonjić je posle toga servirao za pobedu, ali su ruski igrači napravili brejk bez izgubljenog poena i izjednačili na 5:5.

Teniseri su zatim osvojili po gem na svoj servis pa je set odlučen u taj-brejku koji su Kravčuk i Kuznjecov dobili sa 7:5.

Rusi su posle brejka u petom gemu četvrtog seta poveli sa 3:2, ali su im Zimonjić i Troicki uzvratili i izjednačili. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise, sve od poslednjeg, 10. gema kada su Zimonjić i Troicki napravili brejk kojim su obezbedili pobedu i plasman u četvrtfinale.

U nedelju su na programu uzvratni mečevi u singlu.

Teniseri Srbije će u četvrtfinalu, od 7. do 9. aprila, igrati protiv pobednika duela Hrvatske i Španije.

Ako pobede Hrvati, naši teniseri će gostovati u četvrtfinalu, dok bi protiv Španije naš tim bio u ulozi domaćina.