Autor: Beta Beta
subota 22.08.2015.
10:17
Izvor: Beta

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira u Sinsinatiju, pošto je rano jutros u dva seta pobedila Slovakinju Anu Karolinu Šmjedlovu.

Beta/AP Photo/John Minchillo

Tek četvrti put u tekućoj sezoni srpska teniserka Jelena Janković uspela je da se domogne polufinale jednog turnira, a ako ne računamo učinak na čelendžeru u Nančangu i nešto slabijem turniru u Hertogenbošu, onda plasman u polufinale Sinsinatija predstavlja drugi najbolji rezultat za JJ u 2015. godini.

Srpska teniserka savladala je u četvrtfinalu turnira u Sinsinatiju Slovakinju Anu Karolinu Šmjedlovu rezultatom 2:0 (6:4, 6:2) u četvrtfinalnom susretu koji je trajao 110 minuta.

Jelena Janković će u polufinalu igrati protiv treće teniserke sveta Simone Halep, koja je u dva seta pobedila Anastasju Pavljučenko, 7:6. 6:2.

Biće to prilika da se Jankovićeva revanšira Simoni Halep za poraz koji joj je Rumunka nanela u finalu Indijan Velsa početkom godine.

U drugom polufinalu igraju prva nositeljka Serena Vilijams i Elina Svitolina.