Singapur - Serena posle prave drame stigla u finale!

subota 25.10.2014.
11:22

Prva finalistkinja završnog trurnira sezone u Singapuru je prva teniserka sveta Serena Vilijams.

Beta/AP Photo/Mark Baker

Posle onog katastrofalnog poraza u grupnoj fazi od Simone Halep (6-0 i 6-2), Serena Vilijams je priznala da joj treba odmor, ali izgleda da se u međuvremenu predomislila.

Prvo je uspela da izbori plasman u polufinale, da bi rano jutros po našem vremenu posle velike borbe uspela da savlada Dankinju Karolinu Voznijacki i izbori se za učešće u finalu!

Njihov meč je trajao dva sata i 15 minuta, a Serena je na kraju slavila rezultatom 2-1, po setovima 2-6, 6-3 i 7-6 (8-6).

Voznijacki je znatno bolje ušla u meč, dobila ubedljivo prvi set, ali je onda Serena ''počela da liči na sebe'' i na kraju, u dramatičnom taj-brejku trećeg seta, uspela da izbori preokret i plasman u finale.

A tamo će se sastati sa boljom iz duela Simona Halep - Agnješka Radvanska, čiji susret počinje u 12 časova.