Šenžen - Simona Halep zaustavila JJ u prvom kolu

ponedeljak 02.01.2017.
09:06

Srpska teniserka Jelena Jankovića zaustavljena je na startu WTA turnira u Šenženu usled poraza od Rumunke Simone Halep.

Beta/AP Photo/Tertius Pickard

Najbolje rangirana srpska teniserka na WTA rang listi otvorila je novu takmičarsku sezonu u konkurenciji singlova porazom u prvom kolu WTA turnira u Šenženu.

Jelenu Janković je na startu pomenutog turnira savladala Rumunka Simona Halep rezultatom 2:1 (6:1, 3:6, 6:3) u meču koji je trajao sat i pedeset minuta.

Srpkinja je loše otvorila meč, dva puta izgubila servis u prva četiri gema što je Halepovoj omogućilo da vrlo brzo i lako stigne do prednosti u setovima.

Uz dosta bolju igru u drugom setu Jelena Janković oduzima servis Rumunki u četvrtom gemu i time prvi razliku dovoljnu da osvoji drugi set.

Pitanje pobednice palo je u trećem setu koji je dobro počeo za Jelenu, pošto je već u prvom gemu oduzela protivnici servis. U narednom gemu Jankovićeva nije uspela da odbrani servis pa je Halepova uzvratila brejkom.

Odlučujući momenti viđeni su sredinom trećeg seta kada je Halepova napala servis naše teniserke i uspela da napravi novi brejk i time praktično reši pitanje pobednice.

Četvrta teniesrka sveta u drugom kolu igra protiv Čehinje Katerine Sinijakove, dok Jeleni Janović ostaje šansa u dublu.