Autor: Beta Beta
nedelja 17.05.2015.
17:38
Izvor: Beta

Dok iščekujemo ishod muškog finala, između Đokovića i Federera, titulu u Rimu u ženskoj konkurenciji osvojila je Ruskinja Marija Šarapova.

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Ruska teniserka Marija Šarapova osvojila je danas titulu na turniru u Rimu pošto je u finalu posle preokreta pobedila 10. teniserku sveta Španjolku Karlu Suares Navaro sa 2:1 u setovima (4:6, 7:5, 6:1).

Treća teniserka sveta Šarapova je pobedila za dva sata i 37 minuta i osvojila svoju treću titulu na turniru u Rimu, ukupno 35. u karijeri.

Prethodno trofej je osvajala 2011. i 2012. godine.

Šarapova jetokom meča šest puta oduzela servis protivnici, koja je napravila četiri brejka.

Marija Šarapova je plasmanom u finale obezbedila povratak na drugo mesto WTA liste, dok je Karla Suares Navaro sa 10. "skočila" na osmo mesto.

Ruskinja će tako sa mnogo samopouzdanja dočekati Otvoreno prvenstvo Francuske, Rolan Garos, na kome će od sledeće nedelje braniti titulu.

U finalu muškog singla nešto kasnije igraju prvi teniser sveta Novak Đoković i Švajcarac Rodžer Federer, drugi na ATP listi, a titulu brani srpski teniser.