nedelja 05.10.2014.
11:37

Srpski teniseri nisu uspeo da se plasiraju ui glavni turnir žreba u Šangaju.

Beta/AP Photo/Keystone, Peter Schneider

Viktor Troicki je poražen u poslednjem kolu kvalifikacija za turnir u kineskom gradu, a bolji od srpskog tenisera bio je Britanac Džejms Vord.

Rezultat meča bio je 2:0 u korist Vorda, po setovima 6:4, 6:1.

U meču koji je trajao sat vremena, Viktor Troicki je već u prvom gemu izgubio poen na svoj servis, a Britanac je do kraja prvog dela igre kontrolisao poene, dok je Troicki u dva navrata pripretio brejkom.

Drugi set je doneo uedljiviju igru britanskog tenisera, koji je ponovo na početku uzeo gem na servis protivnika, istu stvar ponovio u petom, ali i u poslednjem setu, za sigurnih 1:6.

Pre Troickog isti ishod svog meča kvalifikacija imao je i Filip Krajinović koji je u tri seta poražen od Rusa Gabašvilija.

u Meču koji je trajao sat i 20 minuta, srpski teniser je uzeo prvi set rezultatom 6:2, ali je u nastavku pao i svom rivalu dopustio preokret za konačnih 2:1 i rezultat u ostala dva seta od 6:3, 6:0.

U glavnom žrebu će tako igrati samo Novak Đoković, koji će u prvom kolu biti slobodan, a zatim će igrati protiv pobednika meča Rosol - Tiem.

Zimonjić i Nestor će igrati u dublu, i oni su slobodni u prvom kolu, a postavljeni su za 2. nosioce.

Turnir u Šangaju igra se za nagradni fond od 4.2 miliona dolara.