utorak 11.10.2016.
14:45

Francuski teniser Žo Vilfred Conga eliminisao je Janka Tipsarevića u drugom kolu Mastersa u Šangaju.

Beta/AP Photo/Shizuo Kambayashi

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je učešće na Mastersu u Šangaju, pošto je u drugom kolu turnira eliminisan od strane Žoa Vilfreda Conge u dva seta, po setovima 6:3, 7:6.

Deveti nosilac na Mestersu u Šangaju dobrano se pomučio u duelu sa Jankom Tipsarevićem. Meč drugog kola između ove dvojice tenisera trajao je sat i 43 minuta.

Žo Vilfred Conga je prvi set dobio zahvaljujući brejku koji je napravio u šestom gemu, premda je već u drugom propustio dve prilike da Tipsareviću oduzme servis.

Tokom drugog seta obojica viđen je po jedan brejk na obe strane, a Conga i Tipsarević su pored toga propustili još četiri, odnosno tri brejk šanse.

Više sreće i umeća u taj-brejku imao je Francuz koji ga je dobio rezultatom 8:6, pa će u narednom kolu odmeriti snage sa boljim iz duela Aleksandra Zvereva i Marina Čilića.